Šiaulių arena Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną sutiko su oranžiniu kamuoliu

Prieš 98 metus Vasario 16 –ąją Vilniuje buvo pasirašytas dokumentas, kuris paskelbė, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų kitų valstybinių ryšių. Būtent šią valstybinę šventę nedarbo dieną į Šiaulių areną susirinkę sportininkai minėjo krepšinio aikštelėse, kuriose netrūko emocijų, aistrų bei, žinoma, nusivylimo atodūsių ir pergalės šūksnių. Septintąjį kartą didžiausioje Šiaurės Lietuvos arenoje vyko 3×3 krepšinio turnyras, kuris šiais metais sulaukė 90 komandų iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių, o per visą dieną trukusį renginį buvo sužaista apie 200 rungtynių.

Ankstų antradienio rytą nešini sportiniais krepšiais į Šiaulių areną traukė nuo pačių jauniausių iki garbaus amžiaus piliečių, norinčių išmėginti savo jėgas krepšinio aikštelėje ir valstybinę šventę paminėti su oranžiniu kamuoliu. Iškart po atidarymo ceremonijos, kurios metu nuaidėjo Lietuvos valstybės nacionalinis himnas ir buvo pademonstruotas specialiai šiai progai sukurtas jausmingas Dainos Svirskytės vadovaujamo šokių kolektyvo „Flamingas“ pasirodymas, nuaidėjo pirmieji teisėjų švilpukai.

Šiais metais visos užsiregistravusios komandos buvo suskirstytos į 10 amžiaus grupių, tarp kurių įsiterpė ir dvi merginų bei šeimų grupė. Tarp užsiregistravusiųjų netrūko ir šmaikščių bei originalių pavadinimų, pavyzdžiui „Kefyras“, „Seni šalčiai“, „Zuikio sapnas“, „Brazai prasuk“, todėl turnyro organizatoriai nusprendė apdovanoti ir pačius originaliausius, kuriais buvo išrinkti 1998-1999 m. amžiaus grupėje rungtyniavę vyrukai pasivadinę išties šmaikščiu pavadinimu „420 ant drąsos“. Tiesa, šiai komandai varžybos baigėsi jau grupių etape, o patys vyrukai juokavo, kad taip atsitiko, nes neišpildė pačių išsikeltų sąlygų, kurios atspindi pavadinimą.

Pasibaigus grupių etapo kovoms vyko tolimojo metimo ir tritaškių konkursai, kuriuose turėjo progą dalyvauti ne tik dalyviai, bet ir į areną atvykę žiūrovai. Gausus konkursų dalyvių būrys taikliarankiam Matui Vaitkui nesutrukdė tapti abiejų konkursų nugalėtoju. „Akumų“ komandos narys, kuri 2000-2001 m. amžiaus grupėje pasidabino bronzos medaliais, ne tik įsmeigė 5 tritaškius iš tiek pat galimų ir nuskynė tritaškių konkurso nugalėtojo laurus, bet ir sugebėjo pakartoti tai, kas būtų sunkiai įgyvendinama užduotis ir geriausiems šalies krepšininkams – pataikė iš vidurio aikštės du kartus iš eilės. M. Vaitkus perrašė 3×3 krepšinio turnyro istoriją tapdamas pirmuoju dalyviu sugebėjusiu laimėti tiek tritaškio, tiek tolimojo metimo nugalėtoju.

Visą dieną trukusias kovas net šešiose krepšinio aikštelėse vienu metu vainikavo dramatiški įvairių amžiaus grupių finalai. Juose netrūko emocijų, aistrų proveržių ir dramatiškų kovų iki pat paskutinių sekundžių. Nugalėtojus ir prizininkus turnyro organizatoriai pasveikino iškilmingoje uždarymo ceremonijoje, kurioje visi buvo gausiai apdovanoti vertingais 3×3 krepšinio rėmėjų prizais. Generalinio renginio rėmėjo „Nike“ prizus laimėtojai galėjo išsikeisti į vertingus prizus net neiškeldami kojos iš arenos – visą dieną renginio metu arenoje veikė mobili „Nike“ parduotuvė.

Nugalėtojai ir prizininkai:

1 grupė (2006 m. ir jaun.)

  1. „Fantastiškas 4“
  2. „Golden State Warriors“
  3. „Toronto Raptors“

2 grupė (2004-2005 m.)

  1. „Snaiperiai“
  2. „REJ“
  3. „Virus“

3 grupė (2002-2003 m.)

  1. „Sodiečiai“
  2. „Šiaulių lebroniai“
  3. „Akmenės SC“

4 grupė (2000-2001 m.)

  1. „Rinktinė“
  2. „Bakuganai“
  3. „Akumai“

5 grupė (1998-1999 m.)

  1. „Raseiniai“
  2. „Kaišiadorys“
  3. „Lipam į goldą“

6 grupė (1982 – 1997 m.)

  1. „Kalvis“
  2. „Kačiukai“
  3. „Šiaulių policija I“

7 grupė (1981 m. ir vyresni)

  1. „Dextera“
  2. „Autoera“
  3. „Šiaulių plentas“

8 grupė (2003 m. ir jaun. merginos)

  1. „Raudonos“
  2. „Saulutės“
  3. „Svajonių komanda“

9 grupė (1999-2002 m. merginos)

  1. „302 kambarys“
  2. „Vilniaus sūreliai“
  3. „Šiaulių varškėtukai“

10 grupė (Šeimos)

  1. „Venskai”
  2. „Brazai prasuk“
  3. „Kadžiai“