ŠIAULIŲ ARENA

  

Šiaulių miesto 770-ieji gyvavimo metai (2006 metai) greičiausiai įsimins ir kaip metai, kuomet buvo statomas vienas įgražiausių miesto statinių - Šiaulių arena. Šis įspūdingas 100 metrų skersmens statinys, kurio keturi aukštai iš penkių yra padengti žėrinčiu holografiniu stiklu, traukia akį iš tolo. Multifunkcinis kompleksas - tai laisvalaikio praleidimo centras visai šeimai. Čia rengiami sporto, kultūros, meno, pramoginiai ir verslo renginiai, verslo seminarai, kongresai, parodos bei mugės. Per metus Šiaulių arenoje vidutiniškai surengiama per 100 sporto ir kultūrinių renginių. Renginiuose lankosi tiek Šiaulių miesto tiek regiono, tiek ir visos Lietuvos įvairios vartotojų grupės.

Arena pagal architektūrinį sprendimą ir funkcionalumą yra pritaikyta dar ir uždarų patalpų bei kitoms sporto varžyboms: krepšinio, tinklinio, rankinio, bokso, teniso bei futbolo. Arena atitinka tarptautinio ir nacionalinio lygio saugumo ir kitus reikalavimus, kuriuos yra nustatę tarptautinės uždarų patalpų sporto federacijos, lygos ir pan. Papildomai arenoje yra įrengta atskira krepšinio treniruočių salė, lauko teniso aikštė. Taip pat veikia sveikatingumo ir grožio centras, treniruoklių, aerobikos, fitneso salės, kavinė-baras „Arena“, sporto muziejus. Šiaulių arenoje taip pat įsikūręs Verslo centras, kuriame šiuo metu veikia per 20 įmonių.

Krepšinio varžybas vienu metu gali stebėti apie 5 500 žiūrovų. Kultūrinių renginių metu, kai parteryje visos vietos sėdimos renginiu gali mėgautis apie 5 300 lankytojų, tuo tarpu parteriui esant stovimam arena talpina apie 7 400 žiūrovų.

Arena duris lankytojams atvėrė 2007 m. liepos 25 d.  Net tris dienas vykusioje įspūdingoje atidarymo šventėje šoko sportinių šokių kolektyvas „Žuvėdra“, koncertavo Gytis Paškevičius, vyko krepšinio akrobatų pasirodymai ir daugelis kitų pramogų. Lietuvos krepšinio rinktinė išbandė parketą varžybose su Švedija, tądien arena buvo sausakimša.

2011 m. Šiaulių arenoje vyko vienas įspūdingiausių šio dešimtmečio Lietuvoje organizuotų renginių - Europos vyru krepšinio čempionatas.

Arena, kaip vientisas kompleksinis statinys, įdomus ir išskirtinis. Pastatas funkcionalus, modernus ir visiškai kitoks nei įprasta matyti tokio tipo pastatus. Statinys žavi savo forma, spalva ir ypatingumu. Čia rengiami įvairaus pobūdžio sporto ir kultūros renginiai: žirgų konkūrų varžybos, žolės riedulio čempionatai, karatė, teniso varžybos, šokių čempionatai. Arenos daugiafunkcionalumas pasižymi ir neįprastų formatų renginių organizavimu - čia taip pat galima rengti spektaklius, cirko pasirodymus, parodas. Multifunkcinis kompleksas yra įsikūręs Šiaulių miesto viduryje, todėl lankytojams yra užtikrinamas geras pasiekiamumas iš visų mikrorajonų, o miesto svečiai areną gali nesunkiai pasiekti tiek automobiliu, tiek ir viešuoju transportu. Arenos lankytojams sudarytos sąlygos vienu metu parkuoti 800 automobilių.

Tokio komplekso atsiradimas ne tik suteikia didesnį pramoginių renginių ir laisvalaikio pasirinkimą, bet gerina turizmo infrastruktūrą bei socialinę aplinką Šiaulių mieste ir visame Šiaurės Lietuvos regione. Pagrindiniai užsakovai – koncertų ir sporto renginių organizatoriai.

2013 m. rudenį mažojoje koncertų salėje (IV aukšte), talpinančioje 250 žmonių, startavo išskirtinis projektas – „Raudoni muzikiniai vakarai“. Pasirodymai išskirtiniai tuo, kad žiūrovai gali mėgautis atlikėjų pasirodymų jaukioje, malonioje aplinkoje prie staliukų. Renginių lankytojams yra sudaromos sąlygos stebint pasirodymus užsisakyti užkandžių, gėrimų, pabendrauti su atlikėjais, užduoti jiems klausimų ir net laimėti prizų.

VIP ložės yra išskirtinis objektas, turintis specifinį panaudojimą ir atskirą verslo filosofiją. Ložės  nuomotojas-naudotojas tuo pat metu yra ilgalaikis investuotojas-partneris. VIP ložė - tai tribūnose įrengta uždara patalpa su balkonu, iš kurios atsiveria geriausias vaizdas į areną. Kiekvienoje ložėje yra VIP standartus atitinkanti įranga (atskiras WC, TV, interneto ir telefono ryšys, kt.), užtikrinamas aukšto lygio aptarnavimas ir privatumas. Kiekvienas ložės nuomotojas įgyja teisę ja naudotis renginių metu ir ne tik renginių (galimybė rengti verslo susitikimams, prezentacijoms, darbuotojų susirinkimams ir pan.), taip pat turi privilegiją nuomotis reklamos paslaugas būtent virš arba žemiau savo nuomojamos VIP ložės plote.

Arenos operatorius - viešoji įstaiga „Pramogų sala“ (pagal Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimo koncesijos suteikimo sutartį Nr. SŽ-988, sutartis pasirašyta penkiolikai metų). Generalinis direktorius Gintaras Radavičius.

Galime pasidžiaugti, kad Šiaulių arena – vienas pagrindinių traukos objektų Šiaurės Lietuvoje, prisidedantis prie kokybiško žmonių laisvalaikio. Visuomet maloniai laukiame Jūsų apsilankymo ir tikimės, kad suteiktos paslaugos pateisins Jūsų lūkesčius.

 

Viešosios informacijos renginėjų ir (ar) skleidėjų atstovų akreditavimo taisyklės:  parsisiųsti
Šiaulių arenos metinės veiklos ataskaitas galite rasti čia: 2014m, 2015 m. ir 2016 m.

Arenos statybas prisimenant...